Gün geçtikçe doğal kaynaklarımız azalıyor ve doğru ürünü, doğru yerden, uygun koşullarda tedarik etmek zorlaşıyor. Tüm bunlarla birlikte yaşadığımız doğaya karşı da sorumluluklarımız artıyor, sürdürülebilir ekonomik ve bireysel gelişimin yanında, çevre bilincimizi ve uyumluluğumuzu da geliştirmemiz gerekiyor.

shutterstock_49617541 (1000 x 900)
  • Enerji Tasarrufu
  • Ulaşım
  • Su Tasarrufu
  • Geri Dönüşüm

Günkem’ de uygulamaya koyduğumuz aşağıdaki çözümlerle daha yaşanabilir bir çevre için katkı sunuyoruz.

Ulaşım; Günkem’ de daima en yeni ve en çevreci motor özelliklerine sahip araçları tercih ediyoruz. Bu sayede daha az karbondioksit gazı salınımı yapıyoruz.

Enerji tüketiminde verimlilik; Harekete duyarlı aydınlatma ve otomatik ısıtma sistemlerinin kullanılmasıyla, çalışmanın olmadığı saatlerde ve yerlerde enerji tüketimini sıfırlıyoruz. Bu sayede makul seviyelerde sera gazı salınımı ile çok daha az doğal kaynak tüketiyoruz.

Geri dönüşüm; Tüm tesislerimizde “Atıkları Yerinde Ayırma” parolasıyla kağıt, cam, plastik, metal ve pil gibi farklı maddelerin ayrı geri dönüşüm toplama kaplarında toplanmasını sağlıyoruz. Bu sayede hem çevremize, hem de ekonomimize katkıda bulunuyoruz.

Su tüketiminde azalma; Temiz suyu etkili ve mümkün olduğu kadar az tüketmek bizim için öncelikli bir konu. Akıllı sistemlerin ofis ve depo alanlarımıza montajıyla birlikte, mekanik veya kişi kaynaklı hataları en düşük seviyede tutuyoruz.

shutterstock_132020684 (660 x 990)