SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

VARLIĞIMIZI KORUYABİLMEK DOĞAL KAYNAKLARI YENİSİNE İHTİYAÇ OLMADAN YERİNE KOYABİLMEKLE MÜMKÜNDÜR

Gün geçtikçe doğal kaynaklarımız azalıyor ve doğru ürünü, doğru yerden, uygun koşullarda tedarik etmek zorlaşıyor.

Tüm bunlarla birlikte yaşadığımız doğaya karşı da sorumluluklarımız artıyor, sürdürülebilir ekonomik ve bireysel gelişimin yanında, çevre bilincimizi ve uyumluluğumuzu da geliştirmemiz gerekiyor.

SU TÜKETİMİNDE AZALMA

Temiz suyu etkili ve mümkün olduğu kadar az tüketmek bizim için öncelikli bir konu. Akıllı sistemlerin ofis ve depo alanlarımıza montajıyla birlikte, mekanik veya kişi kaynaklı hataları en düşük seviyede tutuyoruz.

ENERJİ TÜKETİMİNDE VERİMLİLİK

Harekete duyarlı aydınlatma ve otomatik ısıtma sistemlerinin kullanılmasıyla, çalışmanın olmadığı saatlerde ve yerlerde enerji tüketimini sıfırlıyoruz. Bu sayede makul seviyelerde sera gazı salınımı ile çok daha az doğal kaynak tüketiyoruz.

ULAŞIM

Günkem’de daima en yeni ve en çevreci motor özelliklerine sahip araçları tercih ediyoruz. Bu sayede daha az karbondioksit gazı salınımı yapıyoruz.

GERİ DÖNÜŞÜM

Tüm tesislerimizde “Atıkları Yerinde Ayırma” parolasıyla kağıt, cam, plastik, metal ve pil gibi farklı maddelerin ayrı geri dönüşüm toplama kaplarında toplanmasını sağlıyoruz. Bu sayede hem çevremize, hem de bulunuyoruz.